Podłoga - Koncept Gryfów

Centrum Drewna
Przejdź do treści

Menu główne:

STRONA W PRZEBUDOWIE

PROSIMY O TELEFONICZNE POTWIERDZENIE DOSTĘPNOŚCI I CEN POSZCZEGÓLNYCH PRODUKTÓW
ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY

Podłoga
Deska podłogowa
Oferujemy deski sosnowe podłogowe w klasie A/B 27 x 146 mm. Górna płaszczyzna jest strugana "na gotowo do lakierowania" i ma sfazowane krawędzie. Dolna posiada podcięcia w celu wyeliminowania naprężeń i paczenia drewna. Deska podłogowa lita sosnowa o przekroju 27 x 146 mm, produkowana jest w długościach 2,40÷5,40 m z odstopniowaniem co 30 cm. Przeznaczona jest do montażu na legarach, do których jest przybijana gwoździami bądź przykręcana wkrętami. Poniżej charakterystyka jakości desek podłogowych struganych:
Podłoga sosnowa jest wykonana z drewna - produktu naturalnego, które ma złożoną niejednorodną budowę.
Dlatego też drewno jest wrażliwe na zmiany parametrów, szczególnie temperatury i wilgotności względnej powietrza. Drewno dąży do stanu równowagi higroskopijnej pobierając lub oddając wilgoć do otoczenia. W czasie tego procesu zmieniają się odpowiednio wymiary następuje pęcznienie lub kurczenie się desek. Z tego względu zakupioną podłogę należy stabilizować do wilgotności poziomu równowagi higroskopijnej drewna odpowiadającemu przyszłym warunkom eksploatacji.
Stan ten można osiągnąć poprzez rozłożenie w pomieszczeniu o temperaturze i wilgotności względnej powietrza odpowiadającej warunkom przyszłej eksploatacji przez minimum 2 tygodnie
, jednak nie krócej niż do osiągnięcia żądanego poziomu wilgotności.
      Gdy nie dotrzymamy tego warunku na podłodze mogą występować wybrzuszenia lub szczeliny . Przed montażem powinna zostać zmierzona wilgotność podłoża i desek podłogowych. Rozkładanie desek na budowie, gdzie występuje duża wilgotność powietrza np. z tytułu prowadzenia prac wykończeniowych (malowania, wylewania posadzek itp.) jest niedopuszczalne.
Montaż podłogi
Montaż podłogi na legarach
Podłoże pod legary powinna stanowić posadzka betonowa o wilgotności maksymalnie do 3%. Wymiary legarów oraz ich rozstaw zależą od indywidualnego projektu, najczęściej stosuje się legary o przekroju 60×40 w odległościach co 600 mm dla podłogi litej (gr.28 mm). Stałe zamocowanie legarów do podłoża może odbywać się za pomocą zaprawy cementowej, kołków rozporowych lub innych metod. W tak przygotowane podłoże między belki wkładamy warstwę izolacji (styropian, bądź wełna mineralna) jednak na wysokość nieco poniżej grubości legara w celu zapewnienia wentylacji spodniej warstwy podłogi i zapobiegnięciu nadmiernemu zawilgoceniu.  
Podłogoa
     Po tych czynnościach zaczynamy układać podłogę przybijając pierwszą deskę gwoździami od góry pionowo, pozostawiając odległość od ściany ok. 10 mm. Kolejne rzędy desek przybijamy gwoździami na ukos przez pióro, stosując deski dociskowe,
kliny i klamry, aby nie uszkodzić krawędzi desek ponadto gwoździe delikatnie zagłębiamy w drewno specjalnym dobijakiem. W tej metodzie możemy również zastosować nanoszenie kleju do łączenia drewna z drewnem we wpusty kolejno nakładanych desek, w celu poprawienia spójności całej tafli podłogi.   
       Po zakończeniu całości prac związanych z mocowaniem desek podłogowych montujemy listwy przypodłogowe (również dostępne w naszej ofercie sprzedaży) szlifujemy ewentualne zabrudzenia powstałe przy montażu, zwracając uwagę i w razie potrzeby korygując wzdłużne szczeliny między deskami za pomocą kitu lub szpachli o barwie dostosowanej do kolorystyki podłogi.
      Powierzchnię podłogi odpylamy, odkurzamy i nanosimy warstwę lakieru. Zalecamy zastosowanie lakieru podkładowego pod ostateczne wykończenie, którego zadaniem jest gruntowanie oraz pewnego rodzaju ochrona przed ciemnieniem drewna.
Jest jednak oczywiste, że nie uchronimy się przed naturalną tendencją drewna do zmiany barwy z upływem czasu. Możemy to jednak traktować jako swego rodzaju zaletę.
Sprzedajemy na Allegro


Kontakt

75 730 17 12
602 716 783
konceptjv3@wp.pl
www.koncept-gryfow.pl
Sprzedajemy z OLX


Realizacja
Centrum Drewna

Centrum Drewna
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego