Podbitka - Koncept Gryfów

Centrum Drewna
Przejdź do treści

Menu główne:

INFORMACJA

Ze względu na duża zmienność warunków handlowych
aktualne ceny można uzyskać tylko telefonicznie pod nr 75 730 17 12

Podbitka i boazeria
Świerk skandynawski różni się od świerku polskiego przede wszystkim tym, że wzrastając w surowym klimacie ma mniejsze przyrosty roczne, a przez to jest bardziej wytrzymały.  Suszenie w wysokiej temperaturze oraz gładkie struganie zapobiega pojawianiu się  grzybów , pleśni czy insektów. Drewno świerkowe zastosowane na zewnątrz należy chronić środkami chemicznymi przed negatywnym wpływem deszczu i promieni słonecznych. W tym celu stosowane są farby zawierające filtr UV i pozostawiające otwarte pory w drewnie. Drewno należy zabezpieczyć z obu stron  - od strony zewnętrznej co najmniej dwiema warstwami.

Klasyfikacja jakościowa podbitki z tarcicy skandynawskiej .
   Ze względu na występowanie określonych wad, podbitka ta dzielona jest na klasy A, B oraz C. Kryteria jakości zostały zapisane w niemieckich normach jakości DIN 68 126 T3. Normy te są obowiązujące jedynie dla podbitki o grubości 12,5 mm i w określonym profilu. W odniesieniu do innych grubości podbitki są stosowane tylko orientacyjnie. Niniejsze kryteria jakości przyjmuje się jedynie w odniesieniu do widocznej powierzchni podbitki i wada nie widoczna po montażu nie jest brana pod uwagę.


   Z powodu nie możliwych do uniknięcia pomyłek podczas sortowania zasady te mają zastosowanie do 95% partii podbitki. Oznacza to, że pośród podbitki klasy A może znajdować się do 5% podbitki klasy B. Odpowiednio przy podbitce klasy B możliwe jest występowanie do 5% podbitki gorszej jakości z tym jednak zastrzeżeniem, że muszą one w pełni spełniać funkcje podbitki klasy. B. Podbitka, która nie odpowiada wymaganiom  klasy  B są określane jako klasa C lub odrzut. Oczywiście klasyfikacja jakościowa ma bezpośredni wpływ na cenę podbitki.

  Podbitki produkowane są w standardowo w długościach 2,10 do 6,00 m z odstopniowaniem co 30 cm , grubościach 12,5 , 14,16 i 19 mm oraz w szerokościach 96/121/146/172 mm wraz z piórem. O dostępność poszczególnych rodzajów podbitki prosimy pytać nasz Dział Sprzedaży.
Podbitka profil faza
Podbitka profil SOFT
Sprzedajemy na Allegro


Kontakt

75 730 17 12
602 716 783
konceptjv3@wp.pl
www.koncept-gryfow.pl
Sprzedajemy z OLX


Realizacja
Centrum Drewna

Centrum Drewna
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego